کد خبر:۱۲۴۷
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۸۷ - ۱۳:۱۲
تعداد بازدید: 5362
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
همسريابي با واسطه اي به نام "اينترنت"
يافتن همسر در اينترنت تبديل به نوعي خريد اينترنتي مي شود، به گونه اي که اگر فرد واجد ويژگيهاي مورد نظر يک زن يا مرد پيدا شد که چه بهتر اما ...
به نقل از دي ولت، توقعات جوانان امروز در يافتن همسر مناسب آنقدر بالاست که واسطه ها کار چنداني از پيش نمي برند. شمار افراد مجرد در اين روزها به حدي بالا رفته که ارزش واقعي زندگي مشترک زير سوال رفته است. تقريبا يک چهارم مردان جوان بين 20 و 40 سال زندگي مجرد دارند و در ميان زنان نيز همين ميزان بين سنين 20 تا 30 سال ديده مي شود.

بخش اعظمي از اين جوانان مجرد بدنبال يافتن زوج مناسب خود به اينترنت روي آورده اند و به همين دليل سايتهاي اينترنتي همسريابي از ازدحام مراجعه کننده در آستانه انفجار قرار دارد. در آشفته بازار هسريابي اينترنتي هر کسي که خواهان چيزي است، بايد در مقابل چيزي هم براي عرضه داشته باشد و در غيراين صورت هيچ شانسي نخواهد داشت.

بعنوان نمونه مردان اگر چه با شرايط آسانتري از سوي زنان پذيرفته مي شوند، اما مردي که هنوز در انجام امور شخصي محتاج کسي مانند مادرش است، خود را فريب مي دهد زيرا کسي را در اين بازار مناسب خود پيدا نمي کند. اين موضوع در مورد مردي نيز که حاضر به مشارکت در امور خانه و از جمله پرستاري از بچه ها نيست صدق مي کند.

اين در حالي است که پژوهشي در انگليس نشان مي دهد زنان انتظار دارند همانگونه که ظاهر و فيزيک آنان مورد توجه مردان قرار مي گيرد، شخصيتشان نيز براي مردان مهم باشد. "ويرن اسوامي" يکي از محققان يک مرکز پژوهشي در انگليس که مجري اين طرح بوده مي گويد: مردها مجذوب زنان خوش اندام با وزن متعادل هستند، زناني که فيزيکي به شدت زنانه و شخصيتي شاد و سرزنده داشته باشند. اما اين مردان هنگامي که زنان با نگاه از بالا به آنها نظر مي افکنند دچار تعارضات عمده مي شوند. مثلا زني بلوند با کفشهاي پاشنه بلند بيشتر از آنکه براي آنها دلفريب باشد، ترس آور است.

در عين حال زنان در کنار مردان بزرگ احساس آرامش مي کنند. چرا که آنان در پي کسي هستند که بتواند از آنان حمايت و محافظت نمايد. "رتو ولکارت" استاد روانشناس دانشگاه زوريخ معتقد است: زنان کسي را مي خواهند که از فيزيک آنان محافظت کند. اين موضوع به اين معني نيست که مردان کوچک شانسي در اين ميان ندارند، زيرا خودباوري و شوخ طبعي مي تواند راه يک مرد را براي جلب نظر يک زن هموار کند.

به اعتقاد "دني دويتو" ديگر پژوهشگر اين دانشگاه مرداني با اين ويژگي در ارزيابي توسط زنان از اين منظر در رتبه بالايي جاي مي گيرند. بويژه اهميت شوخ طبعي در اين ميان غيرقابل انکار است. زيرا زنان ايستادن وراي موضوعات را به عنوان يک توانايي تفسير مي کنند و آمادگي براي برخورد طنزآلود با وقايع امتيازي است که نصيب افراد واجد اين ويژگي در بازار مجردها مي کند.

اين پژوهش حاکي است در اين ميان خنديدن واقعي کمتر از داشتن قدرت طنز پردازي اهميت مي يابد و برعکس آنچه که در مورد زنان گفته مي شود خنده موجب جذابتر شدن آنها شده، اين کار مردان جذابيتي براي زنان ايجاد نمي کند. زيرا کسي که به راحتي خنده سر مي دهد قدرت و استقلال شخصيتي خود را به نمايش مي گذارد و اين موضوع از ديد زنان ياد آور مشکلات هميشگي است که آنان با جنس به ظاهر قوي دارند.

کارشناسان مسائل خانواده معتقدند صرفنظر از اينکه افراد با چه ويژگيهايي به بازار اينترنتي همسريابي مراجعه کرده اند، بايد ديدي واقع بينانه داشته باشند. "کارل گرامر" کارشناس اهل وين مي گويد: بسياري از مردم بيش از حد بر ارزشهاي فردي خود تکيه مي کنند و اين در حالي است که نه تنها با اين رويه در يافتن همسر مناسب دچار مشکل مي شوند بلکه نمي توانند يک رابطه موجود را حفظ کنند. به اعتقاد وي زمانيکه فردي حس کند چيز بهتري براي عرضه دارد آنوقت عشقي را که حاصل ناديده گرفتن امتيازات خود است از دست مي دهد.

"جفري لارسون" روان درمانگر آمريکايي بر اين باور است که اعتقاد به اين موضوع که تنها يک نفر و فقط هم او انتظار ما را مي کشد، منجر مي شود که فرد با تصورات رمانتيک خداحافظي کند. به گفته او واقعيت اين است که بايد گفت: هيچ کس کامل نيست، اما بعضي از افراد مي توانند بيشتر از ديگران نيازها و توقعات ما را برآورده سازند و عشق خود را به ما ارزاني دارند.

به اين ترتيب بايد گفت که کساني که بدنبال يافتن همسر در اينترنت هستند بهترين گزينه را براي خود مي خواهند در صورتيکه به هنگام گفتگو با شخص مورد نظر خود اين پيام را منتقل مي کنند که: "تو مي تواني نيازهاي مرا تامين کني" و اين امر بيشتر متوجه مسائل شخصي است تا جنسي، اما در مقابل نيز حاضر به جانفشاني براي طرف مقابل خود نيستند.

از همين رو است که يافتن همسر در اينترنت تبديل به نوعي خريد اينترنتي مي شود، به گونه اي که اگر فرد واجد ويژگيهاي مورد نظر يک زن يا مرد پيدا شد که چه بهتر اما اگر کسي با اين ويژگيها يا دست کم تمام آنها در دسترس نبود، بايد به دنبال گزينه ديگري رفت، چرا که هزاران تن مانند اين فرد در انتظار آشنايي با اين زن يا مرد هستند.منبع:برنا
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: