کد خبر:۱۲۲۸
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۸۷ - ۰۱:۰۱
تعداد بازدید: 1845
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
تفاوت رفتارى افراد چپ دست و راست دست
محققان با بررسى بازدارنده هاى رفتارى در افراد چپ دست پى بردند که اين افراد در تصميم گيرى و واکنش سريع دچار ترديد بوده و با خود در کشمکش به سر مى برند.
محققان با بررسى بازدارنده هاى رفتارى در افراد چپ دست پى بردند که اين افراد در تصميم گيرى و واکنش سريع دچار ترديد بوده و با خود در کشمکش به سر مى برند.

به گزارش مهر، افراد چپ دست در سراسر جهان روزانه در حال مبارزه با ابزار و تجهيزاتى هستند که متناسب با عملکرد افراد راست دست توليد شده اند و اين در حالى است که مطالعات جديد نشان مى دهد اين افراد در زمينه رفتارى نيز به همين مشکل دچار بوده و در تصميم گيرى هاى خود دچار ترديد و کشمکش مى شوند.

محققان دانشگاه آبرتاى داندى در انگلستان اعلام کردند که افراد چپ دست بر خلاف افراد راست دست که به راحتى قادر به واکنش و تصميم گيرى هستند در هنگام اتخاذ تصميم و يا انجام عملى با خود در تعارض بوده و به سختى قادر به تصميم گيرى هستند.آزمايش بر روى بازدارنده هاى رفتارى در افراد چپ دست که بر روى 46 زن و مرد چپ دست صورت گرفت نشان داد که آمار اين بازدارنده ها در چپ دست ها بسيار بيشتر از افراد راست دست است.

بر اساس بيانات اين افراد، افراد چپ دست از مورد انتقاد قرار گرفتن و سرزنش شدن واهمه داشته و ترجيح مى دهند که اعمال و تصميماتشان متناسب با شرايط بوده تا هميشه مورد تاييد قرار گيرند.بر اساس گزارش نيوساينتيست، محققان بر اين باورند که نتيجه اين آزمايشها مى تواند شاهدى بر احتمال وجود تفاوت ميان عملکرد مغز اين دو گروه از افراد باشد. به اين معنى که نيمه راست مغز در افراد چپ دست بيشتر فعال بوده که اين نيمه نيز بيشتر جنبه هاى منفى احساسات و اعمال را مورد بررسى قرار مى دهد و به طور حتم اين موضوع در مورد افراد راست دست برعکس خواهد بود.‌‌‌منبع:فرهنگ آشتي
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: