کد خبر:۱۱۹۵
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۸۷ - ۰۸:۳۹
تعداد بازدید: 2303
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
دختر و پسر فراري دستگير شدند
دختر نوجوان و پسر جواني كه به بهانه ازدواج با يكديگر از خانه متواري شده بودند در يكي از استان‌هاي شمالي كشور دستگير شدند.
عصر روز 12 شهريور سال‌جاري مرد ميانسالي با مراجعه به مسئولان دادسراي امور جنايي از يك حادثه هولناك پرده برداشت.

اين مرد ميانسال در شكايتش مدعي شد دختر 15 ساله‌اش طي يك نامه مدعي شده است به همراه يك مرد جوان 24 ساله از تهران گريخته تا بتواند به راحتي زندگي كند.

رضوانفر؛ داديار دادسراي امور جنايي تهران در خصوص اين پرونده گفت: نامه مورد نظر مورد بازبيني قرار گرفت و صحت ادعاي مرد ميانسال تأييد شد و به اين ترتيب تحقيقات براي شناسايي محل اختفاي دختر و پسر نوجوان آغاز شد.

وي ادامه داد: از مرد جوان مورد نظر اطلاعات جزئي به دست آمد و به اين ترتيب تحقيقات براي دستگيري وي در يكي از شهرهاي شمالي كشور ادامه يافت.

رضوانفر افزود: رد پاي دختر و پسر نوجوان در يكي از روستاهاي يكي از شهرهاي شمالي شناسايي شد و نهايتاً عصر روز يك‌شنبه 5 آبان هر دوي اين افراد در محل مورد نظر دستگير شدند.

وي ادامه داد: پزشكي قانوني آزار و اذيت نسبت به اين دختر را توسط مرد جوان تأييد كرد اما دختر نوجوان نسبت به اين موضوع طرح شكايتي نداشته و مدعي شد قصد ازدواج با اين مرد را داشتم.

داديار دادسراي امور جنايي تهران گفت: در حال حاضر تحقيقات در خصوص زواياي پنهان اين پرونده در حال انجام است. منبع:فارس


----------------


سرانجام شوم عشق اينترنتي

مرد ميانسال که از طريق اينترنت با دختر جواني آشنا شد و تصميم به ازدواج داشت، نمي دانست در دام يک شبکه کلاهبرداري گرفتار مي شود. سال گذشته مرد ميانسالي که خود را کارمند معرفي مي کرد با مراجعه به پليس از دختر جواني به اتهام کلاهبرداري شکايت کرد. او گفت: چند ماه قبل از طريق اينترنت با دختر 27ساله اي آشنا شدم که خودش را دانشجوي پزشکي يکي از دانشگاه هاي معروف ترکيه معرفي مي کرد. حدود سه يا چهار ماه به صورت اينترنتي با هم ارتباط داشتيم تا اين که بشدت به يکديگر علاقه مند شديم. او دو بار هم به اصرار من تلفن هايش را در اختيارم گذاشت اما هيچگاه موفق به تماس نشدم. فقط در اين مدت چند بار خودش تلفن کرد که هيچ شماره اي هم روي صفحه تلفن نيفتاده بود.سرانجام وقتي از او تقاضاي ازدواج کردم پاسخ مثبت داد و قرار شد براي ديدار حضوري و طي مقدمات لازم به تهران بيايد. چند روزي از او خبر نداشتم تا اين که در ارتباط بعدي گفت براي بازگشت به ايران بايد از تحصيل در دانشگاه انصراف دهد و از آن جا که بورسيه است بايد ضرر و زيان انصراف را نيز بپردازد.چند روز بعد يکي از دوستان سارا -دختر جوان -از طريق اينترنت با من تماس گرفت و مدعي شد «سارا» نياز شديدي به چهار ميليون تومان پول دارد. شاکي در ادامه گفت: در حالي که بشدت نگران سارا بودم، از دوستش خواستم نحوه ارسال پول را اعلام کند. او نيز مرد جواني را که ساکن اروميه بود به من معرفي کرد و گفت: او واسطه ايراني ها در ترکيه است و پس از دريافت پول ايراني، در ترکيه دلار تحويل مي دهد. بدين ترتيب با تلفن مرد جوان تماس گرفتم. بعد هم طي سه مرحله پول را به شماره حسابي که مرد دلال اعلام کرده بود واريز کردم. وقتي دو هفته از زماني که «سارا» براي بازگشت به ايران تعيين کرده بود گذشت و از او خبري نشد و در اينترنت هم نتوانستم ردي از او بيابم با مرد دلال تماس گرفتم. اما در کمال ناباوري متوجه شدم شماره تلفن او نيز قطع شده و کسي هم پاسخگو نيست. بنابراين تصميم به شکايت گرفتم.قاضي سليماني، سرپرست شعبه دوم دادياري دادسراي جنايي تهران، در اين باره گفت: پس از شکايت اين مرد پرونده در اختيار کارآگاهان پليس آگاهي تهران قرار گرفت.سرانجام پس از يکسال تلاش، پسر جواني که در اين ماجراي کلاهبرداري نقش واسطه و دلال را بازي مي کرد در اروميه شناسايي و دستگير شد. او در بازجويي ها، ضمن اعتراف به همدستي با پسري به نام «رامين» نقشه اخاذي و کلاهبرداري اينترنتي از مردان را فاش کرد. حال آن که «فرشيد» تاکنون حاضر به معرفي دختر جوان و همدستان احتمالي اش نشده است.فرشيد با قرار قانوني، بازداشت شد و دستور دستگيري همدستش رامين و دختر جوان ناشناس نيز در دستور کار پليس قرار گرفت. قاضي پرونده گفت: با توجه به پرونده اتهامي اعضاي اين شبکه، احتمال وقوع جرايم مشابه از سوي آنها وجود دارد و موضوع همچنان در حال بررسي است. منبع :ابتكار----------------------


تصاویر تلفن همراه وسیله‌ای برای اخاذی

با شكایت دختر دانشجویی مبنی بر اینكه از زمان مفقود شدن گوشی تلفن همراه وی فردی با تماس‌های مكرر و خواسته‌های غیراخلاقی، برای من ایجاد مزاحمت كرده است، كارآگاهان پلیس آگاهی استان قم دست به كار شده و با استفاده از تكنیك‌های فنی و عملیات پلیسی پس از چندین روز تلاش موفق به شناسایی و دستگیری وی شدند. چندی پیش دختر دانشجویی به پلیس استان قم رفت و گفت: «تلفن همراهم را در خودرویی جا گذاشتم، پس از آنكه با تلفن همراهم تماس گرفتم پسر جوانی پشت خط بود و گفت اگر به خواسته‌های غیراخلاقی او تن ندهم عكس‌های مرا پخش می‌كند. پس از اعلام شكایت این دختر جوان ماموران اداره مبارزه با جرائم خاص و رایانه‌ای وارد عمل شدند. این در حالی بود كه جوان اخاذ با دختر جوان تماس گرفته و گفته بود اگر دختر جوان تا 8 ساعت دیگر 5 عدد كارت شارژ تلفن برای او نفرستد عكس‌های خصوصی او را در سایت اینترنتی منتشر می‌كند. در ادامه تحقیقات با جمع‌آوری اطلاعات اولیه كارآگاهان موفق شدند این پسر جوان را در جریان یك قرار صوری دستگیر كنند. او كه حمید نام داشت در بازجویی‌ها گفت: هدفم از این كار سرگرمی بود و هیچ قصد دیگری نداشتم.منبع: كارگزاران
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: