کد خبر:۱۱۷۷
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۸۷ - ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 2337
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
مرد اعدامي پس از دو قتل از مرگ گريخت
مردي که به جرم قتل همسرش و مردي که با او رابطه داشته به قصاص محکوم شده بود با رضايت اولياي دم از مرگ رهايي يافت.
اولياي دم مقتول 68ساله که براي قاتل تقاضاي قصاص کرده بودند، پس از چندين جلسه صلح و سازش سرانجام اعلام رضايت کردند و جوان اعدامي را به زندگي بازگرداندند.وقوع دو فقره قتل در پرونده محمدرضا زماني ثبت شد که خانواده مرد 68ساله يي در شهريار به پليس خبر دادند پدر خانواده صبح از خانه خارج شده و ديگر بازنگشته است. ساعاتي بعد ماموران جسد مرد مفقودشده را در باغي که محل کارش بود، پيدا کردند، اما جنازه مرد 68ساله تنها جسد در باغ نبود، پليس کمي آن طرف تر پيکر بي جان زن جواني را که او نيز با ضربات چاقو کشته شده بود، پيدا کرد.تحقيقات نشان داد نام اين زن ليلا است و با همسرش محمدرضا اختلاف داشته است. به اين ترتيب پليس محمدرضا را به عنوان مظنون شماره يک پرونده دستگير کرد.

وي در بازجويي ها به قتل همسرش ليلا و مرد 68ساله اعتراف کرد و گفت؛ چند ماه بعد از ازدواج مان متوجه شدم همسرم ليلا روابط نامشروع متعددي دارد و چندين بار هم افرادي درباره اين مساله با من صحبت کرده بودند، تا اينکه تصميم گرفتم خودم از اين موضوع سر در بياورم. روز حادثه وانمود کردم سرکار رفته ام اما خودم را جايي مخفي کردم.

وقتي ليلا از خانه بيرون آمد او را تعقيب کردم، ديدم که وارد باغي شد. متهم ادامه داد؛ ساعاتي بعد ليلا به همراه مردي از باغ بيرون آمد، من ديگر نتوانستم برخودم مسلط شوم و با چاقو به آنها حمله کردم و آن دو را به قتل رساندم.پس از تکميل تحقيقات و ارسال پرونده محمدرضا به دادگاه کيفري استان تهران وي به دليل اثبات روابط نامشروع همسرش درخصوص قتل وي از قصاص رهايي يافت و به پرداخت ديه محکوم شد اما به خاطر قتل مرد 68ساله مجرم شناخته و به قصاص محکوم شد.در حالي که حکم قصاص محمدرضا مورد تاييد قرار گرفته و پرونده براي اجراي حکم به شعبه اجراي احکام دادسراي جنايي تهران فرستاده شده بود با تلاش دايره صلح و سازش و برگزاري چندين جلسه مذاکره با خانواده مرد 68ساله بالاخره اولياي دم از قصاص گذشت کردند و با دريافت ديه به محمدرضا فرصت زندگي دوباره دادند.منبع:اعتماد


--------------------


بازداشت رمال به اتهام كشتن «مينا»

پس از گذشت یك سال از قتل زن جوان یك مظنون در این رابطه بازداشت شد.این در حالی است كه این مرد 53 ساله تاكنون تنها ارتباط با مقتول را پذیرفته و منكر اتهام قتل شده است. اواسط آبان‌ماه سال گذشته اهالی محله‌ای در خیابان مجیدیه در حالی كه به شدت ترسیده بودند، ماموران گشت انتظامی را در جریان كشف جعبه میوه‌ای قرار دادند كه درون این جعبه تكه‌هایی از بدن یك زن وجود داشت. مردی كه در این محل سوپرماركت دارد در خصوص این حادثه گفت: حوالی عصر بود كه بچه‌ها در پارك مشغول بازی بودند. ناگهان صدای داد و فریاد بچه‌ها بلند شد، زمانی كه نزد آنها رفتم متوجه این جعبه شدم.

پس از اظهارات این مرد، بازپرس كشیك قتل پایتخت در جریان قرار گرفت و رسیدگی تخصصی به این ماجرا را در دستور كار قرار داد. با بررسی تكه‌های بدن كه شامل دست و پای مقتول بود مشخص شد مقتول زن بوده است و احتمال دارد مابقی اعضای بدن او در همان حوالی رها شده باشد. به همین دلیل بررسی‌ها آغاز شد تا اینكه پس از گذشت چند ساعت نیم‌تنه مقتول در كنار سطل زباله كنار خیابان كشف شد. بنابراین تكه‌های بدن مقتول به پزشكی قانونی انتقال یافت. با بررسی كامل جسد و تن‌پیمایی از آن مشخص شد جسد فاقد اندام جنسی است، همین موضوع هم نشان می‌داد كه قاتل باانگیزه انتقام‌جویی زن جوان را به قتل رسانده است. پس از آن، از آنجایی كه سر مقتول هم وجود نداشت انگشت‌نگاری از او آغاز شد. پس از انگشت‌نگاری هویت و خانواده مقتول شناسایی شدند. در بررسی سوابق كیفری از مقتول مشخص شد زن جوان دارای سوابق متعددی است. مادر مقتول نیز در خصوص این اتفاق گفت: دخترم با افراد زیادی ارتباط داشت. چند روز قبل از مرگش هم به اصفهان رفته بود و از آنجا با من تماس گرفت؛ او گفت در اصفهان با پسری آشنا شده و مدتی نزد او خواهد ماند. پس از اظهارات مادر مقتول این پسر جوان سرانجام شناسایی و به عنوان مظنون مورد بازجویی قرار گرفت. او در خصوص این حادثه گفت: چند روز قبل مقتول را كنار خیابان دیدم دلم سوخت و او را سوار خودروام كردم. او گفت كه از خانه فرار كرده است و در این مدت با افراد زیادی ارتباط داشته است. او گفت با مرد میانسالی ارتباط دارد كه رمال است و مدام او را كتك می‌زند و مجبور به تن‌فروشی می‌كند. پس از آنكه او از زندگی‌اش تعریف كرد او را به بهزیستی اصفهان بردم اما از آنجایی كه پول كافی نداشتم آنها او را نپذیرفتند من هم او را راهی شهر محل زندگی‌اش كه فومن بود كردم و از او جدا شدم. این پسر جوان در پایان گفت: پس از آن دیگر خبری از او نداشتم تا اینكه از طریق ماموران متوجه شدم او به قتل رسیده است. پس از اظهارات این جوان صحت برخی ادعاهایش از سوی بازپرس مشخص شد و او با قرار وثیقه آزاد شد.

شناسایی مرد رمال به عنوان مظنون دوم
اصغرزاده بازپرس جنایی پایتخت در ادامه تحقیقات موفق به شناسایی مرد رمال شد و سرانجام پس از گذشت یك سال او را در شهرستان فومن شناسایی و روز گذشته برای انجام بازجویی به دادسرای جنایی انتقال داد. این مرد 53 ساله كه چنگیز نام دارد روز گذشته در جریان بازجویی‌ها منكر اتهام قتل شد و در خصوص ارتباطش با مقتول گفت: مدتی قبل با او آشنا شدم و چند ماه با او زندگی كردم اما او را به قتل نرساندم. با پایان یافتن اظهارات چنگیز او روانه بازداشتگاه شد. اصغرزاده، بازپرس پرونده نیز در خصوص این حادثه گفت: با توجه به اظهارات ضد و نقیض چنگیز و برخی مدارك موجود در پرونده به نظر می‌رسد او قاتل است به همین دلیل هم او تا رازگشایی این پرونده در بازداشت به سر می‌برد.منبع:كارگزاران


-----------------


دستگیری زن ژاپنی به جرم کشتن همسر اینترنتی

زن ژاپنی به جرم کشتن همسر اینترنتی خود به زندان و پرداخت جریمه نقدی محکوم می‌شود.
این زن 43 ساله که تحت بازی آنلاینی به نام Maple Story با مردی ازدواج کرده بود، با شنیدن خبر طلاق اینترنتی همسرش، با نفوذ به سیستم "همسر اینترنتی" خود، شخصیت او را در این بازی پاک کرد.

در این بازی آنلاین، افراد با انتخاب شخصیت‌هایی برای خود و قرار دادن Avatar برای آن‌ها، به آشنایی و شروع رابطه با یکدیگر می‌پردازند و با مبارزه با شخصیت‌های منفی این بازی به مراحل بالاتر می‌روند.

این زن به جرم تخطی از آیین‌نامه‌های حقوقی Maple Story و نفوذ به حریم خصوصی افراد دستگیر شده‌است و اگر به طور رسمی محاکمه شود به حداکثر 5 سال زندان یا پرداخت 3هزار دلار جریمه نقدی محکوم می‌شود.

او به پلیس گفته است: "همسر اینترنتی" من بدون اینکه به من خبری بدهد از من طلاق گرفت و به همین دلیل من بسیار از دستش عصبانی شدم و دست به این کار زدم.

رفتار‌های غیر قانونی آنلاین معمولاٌ به وسیله آیین نامه‌های حقوقی سایت‌ها و فضاهای مجازی کنترل می‌شود.

در ماه آگوست زنی آمریکایی به جرم دزدیدن مردی که به طور آنلاین در Second Life ملاقات کرده بود دستگیر شد و پسر 16 ساله‌ ژاپنی نیز به دلیل کلاه‌برداری در بازی آنلاینی به جرائمی مختلف از جمله نفوذ به کلمه عبور افراد محکوم شده‌ است.منبع:همشهري
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: