کد خبر:۱۱۷۶
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۸۷ - ۰۵:۲۹
تعداد بازدید: 3479
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
آقای نجف زاده لطفا یک مستند هم در مورد تهران بساز!
کامران نجف زاده در سفری که همراه ریس جمهور به آمریکا رفته بود مستندی ساخته بود در مورد نیویورک و در آن سعی کرده بود تا فضای شهری نیویورک را ترسیم کند ولی ...
کامران نجف زاده در سفری که همراه ریس جمهور به آمریکا رفته بود مستندی ساخته بود در مورد نیویورک و در آن سعی کرده بود تا فضای شهری نیویورک را ترسیم کند ولی موفق نبود به دلیل اینکه نجف زاده با دید یک مستند ساز ایرانی و به نوعی حتی دولتی به آمریکا رفته است و مشخص است وقتی کسی با این دید به شهری متفاوت با شهر خود می رود سلایق و دیدگاهای متفاوتی دارد و با خط کش خود آن را اندازه گیری می کند و خط کش نجف زاده هم بسیار از مسایلی را که در امریکا آزاد است را خلاف می داند.

از مستند نجف زاده مشخص نبود که می خواهد چه چیزی را ثابت کند اینکه مردم نیویورک به قانون عمل می کنند و آن را رعایت می کنند و یا اینکه بسیاربی قانون هستند و به همین دلیل پلیس در همه جای شهر حضور دارد.

نجف زاده سعی داشت تصویری منفی از ایرانیان ساکن آمریکا نشان بدهد به همین دلیل هیچ اشاره ای به ایرانیان موفقی که در آمریکا در شرکتهای مهمی کار می کنند نکرد و بالاترین آرزوی آنان را خوردن کله پاچه می دید.

اگر مردم آمریکا خبر ندارند که ایران کجاست پس چرا صدا و سیما مدام تبلیغ می کند که رسانه های آمریکای مردم آمریکا را علیه ایران تحریک می کنند آیا صدا وسیما غلو می کند و یا اینکه مردم آمریکا به رسانه ها توجهی ندارند.

این مستند در زمانی پخش شد که بحث تاسیس دفتر حافظ منافع امریکا در ایران مطرح است و عده ای در ایران مخالف آن هستند و نجف زاده در این مستند بر روی شناخت دو ملت ایران و آمریکا تاکید کرد البته بیشتر سعی داشت تا بر لزوم شناخت آمریکای ها از ایران تاکید کند آیا این کار نجف زاده سهوی بوده است.

آقای نجف زاده عزیز آن مردی که در نیویورک بی خانمان است و در کنار خیابان زندگی می کند و آهنگ می زند هیچ کار خاصی برای کشورش انجام نداده است و بدون هیچ فعالیتی در نیوریورک زندگی می کند و شکم خود را با غذاهای تستی سیر می کند نه مانند ایران که دانشجوی لیسانس و فوق لیسانس به دلیل نبود کار باغچه آب می دهد و یا اینکه در خیابان های تهران موسیقی می زند.

آقای نجف زاده لطفا سری هم به تهران بزن و از تهران هم یک مستند بساز به دیوارهای شهر نگاه کن وببین دیوارهای شهر محلی شده است برای تبلیغ تخلیه چاه توالت و فروش کلیه؛ لطفا یک سری به توالت های عمومی شهر بزن و ببین که دانشجوی لیسانس درتوالت عمومی کار می کند.

کمی از محل زندگیت پایین بیا و ببین که در مرکز تهران مردم از صبح تا شب کار می کنند و زنان آنقدر کار می کنند که حتی فرصت ندارند به کودکان خود شیر بدهند.کمی پایین بیا و ببین در حالی که حقوق کارگر ساختمانی روزی20هزار تومان است و درآمدروزانه راننده تاکسی نزدیک به 50 هزار تومان ,حقوق معلم 500 هزار تومان در ماه است و حقوق یک خبرنگار 380 هزار تومان....

کمی پایین بیا وببین که زنان باید اول زیبا باشند تا در شرکتی خصوصی استخدام شوند
کمی پایین بیا وببین که در ادارات دولتی کار آمدی مهم نیست و بله قربان گو بودن و پارتی داشتن شرط استخدام شدن است.

لطفا کمی پایین بیا؛اقای نجف زاده لطفا یک مستند هم در مورد تهران بساز
منبع(خلاصه شده):وبلاگ عباس زاد مهر
Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۰۰ - ۱۳۸۷/۰۸/۰۷
1
0
آقاي نجف زاده مراقب باش
مرز مابين خبرنگاري منتقد تا گزارشگري مداح كمتر از تار مويي بيش نيست...
ما نگران هويت و شخصيت حرفه اي شماييم....
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: