کد خبر:۱۰۸۱
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۸۷ - ۱۴:۱۷
تعداد بازدید: 252137
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
خداحافظی با عینک به چه قیمتی؟!
به موازات افزایش روز افزون استقبال کنندگان عمل لیزیک درایران، هرروز قیمت انجام این عمل درمانی چشم به صورت تصاعدی افزایش پیدا می کند و این موضوع بیماران را دراستفاده از این عمل جراحی با شک ودودلی همراه ساخته است.
توجه به اینکه امروزه پزشکان عینک را مطمئن ترین و بهترین روش درمان ضعف بینایی و عیوب انکساری به مردم پیشنهاد می کنند اما هر روز بر تعداد افرادی که از روش های مدرن وعلمی چشم پزشکی برای برداشتن عینک خود استفاده می کنند، افزوده می شود و این درحالی است که قیمت های سرسام آورعمل های چشم . بخصوص لیزیک بیماران را به شدت در تنگناهای مالی قرار داده است.

به موازات افزایش روز افزون استقبال کنندگان عمل لیزیک درایران، هرروز قیمت انجام این عمل درمانی چشم به صورت تصاعدی افزایش پیدا می کند و این موضوع بیماران را دراستفاده از این عمل جراحی با شک ودودلی همراه ساخته است.

نگاه تشریفاتی مسئولین به عمل لیزیک
مدیر عامل مرکز چشم پزشکی بیمارستان نگاه تهران با اظهار اینکه قیمت های عمل لیزیک درکشور مناسب است و درمقایسه با کشورهای مجاوربسیار پایین است اظهارداشت:درحال حاضر قیمت های اعلام شده برای انجام عمل لیزیک با قیمت خرید دستگاه های لیزیک سنجیده می شود.

فریور اسماعیل زاده افزود: زمانیکه خرید یک دستگاه لیزیک ، 500 تا 600 میلیون تومان برای پزشک هزینه دارد انجام عمل های لیزیک در بخش های خصوصی با قیمت 850 تا یک میلیون تومان متناسب است.

وی با اعلام اینکه قیمت عمل های لیزیک در کشورهای مجاور چهاربرابر ایران است وبر این اساس قیمت عمل لیزیک در ایران بسیار کم است، تصریح کرد: با وجودی که سطح کیفی عمل لیزیک انجام شده در کشورهای مجاور همانند ایران است واز دستگاه ها ی لیزیک با یک تکنولوژی استفاده می شود اما هزینه های بالایی را از بیماران دریافت می کنند.
فریوربا بیان اینکه به ازای عمل هر چشم، بسته به نوع دستگاه استفاد شده بین 50 تا 60 هزار تومان هزینه سرویس نگه داری دستگاه منهای وسایل مصرفی از بیماران دریافت می شود، افزود: حق العمل هر عمل لیزیک برای پزشک بین 500 تا 600 هزار تومان است که با احتساب هزینه بیمارستان ، قیمت هر عمل لیزیک به 850 هزار تومان می رسد.

مدیرعامل مرکز چشم پزشکی نگاه تهران با بیان اینکه عمل لیزیک در بسیاری از مواقع یک عمل زیبایی محسوب می شود و کمتر به عنوان درمان قرارمی گیرد گفت: سازمان بیمه و تامین اجتماعی زمانی که عمل لیزیک به عنوان یک درمان حساب شود، ده تا بیست درصد از هزینه عمل لیزیک بیمارانی که شماره چشم آنها چهار به بالا است را تقبل می کند.

عمل لیزیک یک عمل زیبایی و تشریفاتی است و به همین دلیل نه دولت و نه سازمان های بیمه و تامین اجتماعی مسئولیت خرید دستگاه لیزیک و هزینه های بالای درمان آن را دربیمارستان دولتی و خصوصی قبول نمی کنند.

عل هشتاد درصد از بیماران دچارعیوب انکساری از عمل لیزیک بیش از دیگر عمل های چشم استقبال می کنند، با توجه به اینکه عمل لیزیک به صورت سرپایی و در ده دقیقه انجام می شود و درد کمتری نسبت به سایرعمل های چشم از جمله پی. آر. کی یا لیزرو آر.کی دارد بنابراین باعث روی آوری خیل کثیری از بیماران به انجام این عمل شده است.

وی با اعلام اینکه عمل لیزیک دربیمارستان های دولتی ، با قیمت سیصد و پنجاه هزار تومان و در مراکز درمانی خصوصی از هفتصد هزار تومان به بالا انجام می شود عنوان کرد: کمبود دستگاه لیزیک در بخش های دولتی ، خراب و قدیمی بودن این دستگاه ها و تقبل نکردن دولت در گذاشتن دستگاه جدید باعث شده که دیگر عمل لیزیک در بخش های دولتی انجام نشود.

کناره گیری دولت از انجام عمل لیزیک در بیمارستان های دولتی
مسئول بخش لیزیک بیمارستان فیض اصفهان با اعلام اینکه از شانزدهم مردادماه ، هیچ عمل لیزیکی در بیمارستان های دولتی انجام نشده است ادامه داد: با وجودی که عمل لیزیک با عوارضی همچون برگشت شماره چشم، کم شدن دید بینایی و تغییر ضخامت قرنیه چشم روبرو است اما استقبال مردم از این عمل در چند سال اخیر رشد فزاینده ای داشته به صورتی که در یک روز، 50 نفر برای انجام عمل لیزیک ثبت نام کردند.

وی اظهار داشت: عمل لیزیک برای افرادی با سن پایین تر از بیست سال و دارای استیگماتیسم که شماره چشم آنها هنوز ثابت نشده باشد اصلا توصیه نمی شود.

علی خواستی با بیان اینکه انجام عمل ليزيك در طيف وسيعي از نزديك بيني و آستيگماتيسم همراه آن از شماره 1- تا 12- ديوپتر امکان پذیر است عنوان کرد: اين عمل در چشم های دوربين با شماره‏ هاي پايين (كمتر از 4+ تا 5+ ديوپتر) نيز قابل انجام است.

بیماران خسته از عینک و منتظر عمل لیزیک
فاطمه .ز یکی از داوطلبین عمل لیزیک دراین رابطه گفت: زمانیکه می بینم زندگیم به زدن عینک وابسته شده و با عینک زدن حالت چشمم از بین می رود و باید به طور مداوم درحال مواظبت یا تمیز کردن آن باشم به خاطر همین تصمیم گرفتم که عمل لیزیک انجام بدهم.

وی اظهارداشت: نسبت به استفاده از عمل لیزیک شک دارم زیرا منبعی برای آگاهی از عوارض سی تا چهل ساله این عمل دردست نیست.

زهرا.خ یکی دیگر از افراد درلیست انتظار عمل لیزیک گفت:برخلاف تصور پزشکان ، عمل لیزیک به خاطر زیبایی انجام نمی شود واکثرافراد به علت درمان و رهایی از عینک تصمیم به انجام عمل لیزیک می کنند.

وی با بیان اینکه افراد عینکی بعد از یک مدتی از زندگی کردن با عینک خسته می شوند و تحمل سنگینی آن را برروی صورت خود را ندارند وهمین مسئله باعث شده که بسیاری از کسانی که ضعف بینایی دارند با وجود عوارض بالای عمل لیزیک، این عمل را انجام دهند.

اجتناب مسئولین از پاسخگویی و هزاران سوال بی پاسخ
پیگیری گران قیمت بودن عمل لیزیک در بیمارستان های دولتی و خصوصی و سقف قیمت این عمل در این بیمارستان ها، چگونگی نظارت بردرمان های انجام شده در بیمارستان های دولتی و خصوصی و اعلام آماری از وجود تخلف پزشکان در زمینه عمل لیزیک و علت نگاه تشریفاتی دولت به این عمل چیست از جمله سوالاتی بود که رئیس مرکز نظارت بر اعتبار بخش وزارت بهداشت به علت مشغله کاری زیاد طی چهار هفته با وجود ارسال نامه های متعدد از جواب دادن به آن ها پرهیز کرد که امیدواریم در آینده نزدیک فرصتی برای بیماران نیازمند عمل لیزیک در لیست برنامه های کاری خود قرار دهد.

لیزیک و تاریخچه کوتاه از آن
گفتنی است ليزيك يك شكل جراحي ليزري است كه قادر است طيف وسيعي از نزديك بيني و آستيگماتيسم و دوربيني را اصلاح كند. در اين فرم عمل بهبود ديد سريع بوده و ناراحتي‏هاي پس از عمل كمتر مي‏شود. در اين عمل در ابتدا يك لايه با ضخامت حدودا" 160 ميكرون از سطح قرنيه برداشته مي‏شود و سپس توسط ليزر اكسايمر كه با كامپيوتر كنترل مي‏شود تراش قرنيه متناسب با شماره عينك صورت مي‏گيرد.

اولين نمونه‏ هاي مشابه اين عمل (كراتوميليوزيس) روي انسان در سال 1963 انجام شد. اين روش به تدريج پيشرفت و بهبود پيدا كرده است. ليزر اكسايمر بيش از 20 سال است كه براي پی.آر.کی مورداستفاده قرار مي گيرد. جراحان چشم بيش از30 سال است كه توانسته‏ اند لايه نازك از قرنيه را بردارند. اين دو روش (برداشتن يك لايه نازك و انجام ليزر زير آن) در سال 1991 با هم تركيب شده و يك شكل جديدي از عمل جراحي انكساري به نام ليزيك پديد آمد.منبع:هموطن
Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۵
انتشار یافته: ۶۴
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۵۴ - ۱۳۸۸/۰۷/۲۱
9
74
لطفا قیمت عمل لیزیک را کاهش دهید تا ما کم دستان (کار مند انتظامی) هم بتوانیم از دست عینک خلاص شویم .با تشکر فراوان
مریم
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۰:۰۲ - ۱۳۸۹/۰۶/۲۹
8
41
سلام اوقات به کام فرازمند هستم ایا هزینه عمل در بیمارستان های دولتی 350000 تومان است خواهشمندو مرا راهنمایی کنیدوممنون از لطف شما
پاسخ ها
حسنی
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۶:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۶
هزینه عمل لیزیک در بیمارستان میلاد چقدر است؟ با بیمه تامین اتماعی و بیمه تکمیلی چقدر میشود؟
فريبا
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۲۲ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۳
6
45
با سلام.من حدود 6 ماه پيش عمل پي ار كي انجام داده ام و شماره چشمام صفر شده است.در حال حاضر هيچ مشكلي ندارم و خيلي راضيم.به جز خشكي اندك چشمم كه با دارو به مرور زمان برطرف ميشود.اگه بيمار به درستي انتخاب شود و عمل به خوبي انجام شود مطمينا عارضه اي نخواهد داشت
پاسخ ها
vahid
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۰
سلام فریبا جان
میشه لطفا منو در مورد عملت آگاه کنی؟ممنون میشم.داداشم 5سالشه شماره عینکش یکی 2یکی هم 1.5 هس. میخوان پدر مادرم عملش کنن ولی من ناراضیم خیلی میترسم خدایی نکرده اتفاقی بیفته واسش...
مشکل قیمت هم نیس فقط نمش از بین بره.
بازم ممنونم.
بدرود
میثم
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۱۹ - ۱۳۸۹/۱۲/۱۲
5
38
باعرض سلام تقاضا دارم یه دکتر خوب برای جراحی لیزیک معرفی کنید .ممنون
جعفر مهدی زاده
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۰/۰۳/۲۰
6
34
خواهشمندم دکترخوب برای عمل لیزیک در بیمارستان چشم پزشکی نور معرفی نماییددر ضمن هزینه آن چقدر است?
پاسخ ها
شیدا جمالی
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۷
دکتر حسن هاشمی
هزینه عمل با دستگاه های قدیمشون 2میلیون
و با دستگاه های جدید بیمارستان3میلیون
رضا
|
NETHERLANDS
|
۱۵:۵۵ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۴
4
40
سلام من 21سالم هست ومیخواستم بپورسم که بعد عمل لیزیک میشه ورزش سنکین یاکارسنکین کرد وبعد عمل لیزیک بهتراست یا لنزداخل چشم گذاشتن بعد من دوربین هستم ونمره هرچشم من 4است که جمع دوچشمم 8میشه اگه میشه منو راهنمایی کنید باتشکر؟
پاسخ ها
رضا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۰۲:۰۹ - ۱۳۹۰/۱۱/۲۲
سلام.من اینکی هستم می خواهم لنز بزارم می خواستم بدانم لنز بهتر است یا عینک؟
رویا
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۰:۰۶ - ۱۳۹۰/۰۴/۲۳
14
60
چند درصد راضی هستند؟ احتمال کور شدن وجود دارد ؟آیا در ایران کسی بعد ازعمل نابینا شده است؟
نعمان ويسي
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۸:۱۷ - ۱۳۹۰/۰۶/۳۰
6
47
در مورد ويژگي هاي مثبت ومنفي عمل كردن چشم و برداشتن عينك و هزينه آن ما را راهنمايي بفرماييد.
زهرا
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۰/۰۷/۱۱
6
22
آیا برای افراد بالای 40سال عمل لیزیک انجام می شود.چون این افراد دارای پیر چشمی هم هستند.
مهدی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۸:۴۳ - ۱۳۹۰/۰۷/۲۷
2
38
سلام من 24 سالمه ونمره چشمم 4است میخوام عمل لیزیک انجام بدم لطفا مرا راهنمایی کنید
زهرا
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۸:۲۹ - ۱۳۹۰/۱۱/۲۴
2
17
شماره تلفن بیمارستان نگاه چنده چجوری باید وقت بگیریم
الیکا
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۰۵ - ۱۳۹۰/۱۱/۲۴
3
7
سلام 24 سالمه یه دکتر خوب تو همدان واسه عمل لازک میشناسید؟
صبا
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۲۳ - ۱۳۹۰/۱۲/۱۴
1
16
خواهشمندم دکترخوب برای عمل لیزیک در بیمارستان چشم پزشکی نور معرفی نماییددر ضمن هزینه آن چقدر است?
حمید
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۸:۱۴ - ۱۳۹۰/۱۲/۲۲
0
12
سلام من هم چشمام ضعیف هستش اما خواستم بدونم که ایا برای عمل لیزر چشم محدودیتی وجود دارد مثلا چشم در چه حدی باید ضعیف باشد که بتوان لیزیک کرد.باتشکر
سرو
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۸
1
34
با سلام و احترام ، من 31 سالمه و نمره هر چشمم حدود چهار ( هم آستیگمات و هم نزدیک بین)، میخواستم بدونم عمل لیزیک برام بهتره یا لازک ؟ در حال حاضر هزینه ش چقدره ؟ و اینکه آیا بیمه تامین اجتماعی و درمان تکمیلی درصدی از هزینه رو متقبل می شه (با توجه به اینکه در فرم تقاضای بیمه تامین اجتماعی، من عنوان عینکی بودن را تیک کردم و تامین اجتماعی هیچ هزینه ای برای خرید عینک به من نپرداخت آیا در عمل چشم هم همینطور است؟
بسیار سپاسگزارم
پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۲۰:۴۱ - ۱۳۹۱/۱۱/۰۹
اره میده اما باید اول همشو پرداخت کنی بعد بری از بیمه بگیری
مریم
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۸:۵۷ - ۱۳۹۱/۰۲/۰۷
2
17
سلام ایا هزینه عمل در بیمارستان های دولتی 350000 تومان است خواهشمندو مرا راهنمایی کنیدوممنون از لطف شما
يار
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۰۸ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۳
1
6
قيمت چنده؟قيمت؟
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۴۹ - ۱۳۹۱/۰۴/۱۹
5
21
تو رو خدا پول ندارم کمک کنید منم از عینک رهائی پیدا کنم
مریم
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۱۲ - ۱۳۹۱/۰۵/۲۵
1
13
با سلام امکان لیزریک برای چشم با نمره 3 وجود دارد.
ابراهیم
|
-
|
۲۱:۲۵ - ۱۳۹۱/۰۶/۰۴
2
5
سلام نمره چشمم بالاست می خواهم عمل ایزر انجام دهم یک چشم پزشک خوب در اصفهان را به من معرفی کنید
علی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۳۳ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۹
1
7
سلام
به نطر من این عمل بسیاری از محدودیت های دید افراد رو برطرف می کنه ولی متاسفانه هزینه ها واسه قشر ما ( کارمندان) خیلی بالاست
مریم آئینی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۹:۴۶ - ۱۳۹۱/۰۶/۲۵
0
6
سلام
من شماره چشمم یک هست (دوربین )
تصمیم به عمل لیزیک گرفتم و خدمت دکتر محمد علی جوادی رفتم ایشون گفتن امکان عمل هست اما چون شماره چشمم پائین هست فقط و فقط جنبه زیبایی دارد . من خیلی اصرار دارم این جراجی را انجام بدم چون دیدم در فواصل دور اصلاً خوب نیست .خصوصا در شب . لطفا از عوارض این عمل و اینکه این عمل مفید هست یا خیر من را راهنمایی کنید .
لیلی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۱
0
17
آیا لیزیک با شماره 2.5رامیشه انجام داد
گل طلا
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۲۱ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۱
1
14
آیاهزینه لیزیک چشم نمره پایین و بالا یکی است؟
ابی
|
-
|
۰۷:۵۳ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۸
1
13
تو برزخ موندم چی کار کنم
ناشناس
|
-
|
۱۷:۴۴ - ۱۳۹۱/۰۷/۲۴
8
9
باور کنید عینک از هر نظر بهتره...
فقط کافیه عمل لیزیک یا نوعای دیگش یه کم بدانجام بگیره اون موقه س که دیگه کاریش نمیشه کرد...
رضا
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۱/۰۸/۲۴
1
4
با سلام لطفاً هزینه جراحی لیزیک و لازک را برا ارسال کنید . آبان 91
مسلم
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۱/۰۹/۰۳
1
10
با سلام لطفاً هزینه جراحی لیزیک و لازک ر برای اطاع بفرستید تا ببینم بودجه میرسه
Melika
|
-
|
۱۶:۴۶ - ۱۳۹۱/۰۹/۱۴
1
8
dare geryam migireeeeeeeeeeeeee:'(
سمیه
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۰:۱۱ - ۱۳۹۱/۰۹/۱۸
1
18
با عرض سلام می خواستم عمل لیزیک انجام دهم هر دو چشمم شمارش 3 هست می خواستم بدونم هزینش درحال حاضرچقدر میشه ممنون از اطلاع رسانیتون
پاسخ ها
ناشناس
| - |
۱۶:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۴/۰۶
2500000
سید هادی قریشی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۵۴ - ۱۳۹۱/۰۹/۳۰
7
3
ببینید اگه خودتونو همین طور که هستید عاشقانه قبول کنید و دوست داشته باشید دیگه نیازی به این عمل نیست الان من 10 ساله عینک دارم ولی قبول کردم خودمو و خیلی هم خوشگل تر شدم با عینک همینه!!!!!!!!!
sama
|
UNITED STATES
|
۰۲:۴۹ - ۱۳۹۱/۱۰/۳۰
0
1
aya amale leyzik baese kori ya ab morvarid mishe?
arash
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۰:۴۳ - ۱۳۹۱/۱۱/۰۹
0
0
من شماره چشام بالاست.در حد تلسکوپه.یعنی راحت ستارها رسد میشن.4 و 5.25 لنز گذاشتم اما سخته.واقعا کمک کنین.مشهد ی ادرس خوب میخوام
عادل قاسمی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۷:۰۳ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۶
0
4
من می خواستم بدانم که عمل لایزیک چه قیمتی دارد
حمید
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۰:۱۶ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۶
0
8
لطفا از اونایی که منتظر عمل هستند سوال نپرسید از افرادی بپرسید که این عمل رو انجام دادن و گرفتار عوارض زیاد اون شدن.تاری دید-برگشت خوردن نمره عینک-مگس پران در چشم-ممنون شدن ورزش سنگین مثل بدنسازی-حساس شدن چشم به نور-خشکی شدید چشم-اینها عوارضی هستند که بعد عمل به وجود می آید و برگشت ناپذیر است
morteza
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۸:۵۶ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۷
0
4
هزينه عمل ليزيك با هزينه معاينات و عكس برداري از چشم ها قبل از عمل
در بيمارستان فارابي تهران 000/500/12ريال مي باشد .بيمارستان فارابي يكي از مجهزترين بيمارستانهاي ايران در زمينه چشم مي باشد . در ضمن شماره عينك من هم 3 بود .
محدثه
|
UNITED STATES
|
۱۵:۵۶ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۲
4
0
سلام من یک سال و نیم هست که چشمامو لیزیک کردم کلینیک فوق تخصصی آبان عمل کردم نمره چشمم 2.75 بود و از من 830000تومن بابت هزینه عمل گرفتن.خیلی راضی ام عملشم 25 دقیقه بیشتر طول نمیکشه سرجمع.و بیهوشی نداره..با قطره بی حس میکنن ...فوق العاده راحته
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۶:۰۹ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۱
1
1
سلام اگه ممکنه یه دکتر خوب برای انجام عمل لیزیک بهم معرفی کنید و هزینه عمل
احمد
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۰:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۰۷
0
2
سلام دوستان شماره چشمام هر دوشن حدود 24 هستش به نظرتون میشه لیزر کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
احمد
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۰:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۰۷
0
1
سلام دوستان شماره چشمام هر دوشن حدود 24 هستش به نظرتون میشه لیزر کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نازنین
|
-
|
۰۰:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۰۸
0
3
کدوم شهروچه دکتری روسراغ داریدکه میخوام عمل کنم
علی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۳:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۰۹
1
8
سلام من شماره جشم هایم هر کدوم8 است وجمعا 16 ایا عمل لیزیک بر روی چشمهایم انجام میشود
پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۲۱:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۴/۰۴
چرا نمیشه گلم
منم همدردتم
soheil majidzadeh
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۷
5
8
سلام من از 4 سالگی عینک میزنم و ارثی هستش الان 18 سالمه و نمره هرکدام از چشمام 7.5 هست یعنی جمعا 15میشه میخواستم بدونم آیا میتونم لیزر یا همون لیزیک کنم که چشمام صفر بشه ؟

آیا ممکنه از خدمت سربازی معاف بشم؟

آیا همچین چیزی هست به نامه لیزر رنگی یعنی هم چشمام صفر بشه هم رنگشو عوض کنن اگه ممکنه راهنمایم کنین مرسی.
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۶
3
8
بعد از عمل لیزیک عوارضی هست
فاطمه
|
-
|
۱۸:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۳
1
6
ایادرحال حاضرپیوندشبکیه چشم درایران انجام میشود؟
پیمان
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۶
3
14
من 4 ساله انجام دادم اصلا راضی نیستم چشمام خشک میشه و بشدت به نور حساس شده,در شب موقع رانندگی هم نور چراغ ماشینها خیلی اذیتم میکنه جوری که هرموقع شب رانندگی میکنم چشمام قرمز میشه و درد میگیره .
نوشین
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۲:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۹
1
1
سلام من شماره ی هر دو چشمم 4.25 است از طرفی یکی از چشمام مقداری استیکمات داره نوع ان نزدیک بینی است ایا صحت داره بیمه تکمیلی اگر نمره چشم بالای 3 باشد 30 تا 40 درصد هزینه را تقبل می کند و دیگر این ایا صحت دارد جراحی پلاستیک روی نزدیک بینی تاثیر بهتری دارد .ممنون میشم جواب سولات من را بدهید .با تشکر
یحیی
|
-
|
۱۱:۳۴ - ۱۳۹۲/۰۴/۲۳
2
9
سلام من ۲۰سالمه شماره چشم راستم ۱۰دوربین و استیگمات ‏1‎.5‎وچشم چپم ۸و استیگمات ۱ ایا میتونم عمل لیزیک انجام بدم ؟هزینش چقدره؟ ایا ممکنه بعد عمل کور بشی؟
علي
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۴۵ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۵
1
6
باسلام ؛من 31سالمه نمره چشمام روي هم 4.5ميشه عمل ليزيك ميتونم انجام بدم نام پزشك وهزينشوبرام ميل كنيد.مرسي
بهنام
|
-
|
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۷
1
5
سلام شماره چشمام 3.1 و 3.2 هست میخاستم بدونم هزینه عمل لیزیکش چقدر میشه؟ میشه از بیمه استفاده کرد؟یه دکتر خوب هم معرفی کنین؟ ممنون
محمد
|
-
|
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۳
1
3
من 17 سال دارم و اصلا عینک نمیزنم ایا چشمانم هر روز ضعیفتر میشود ایا میشود در این سن عمل انجام شود. با تشکر
مانا
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۴
3
2
هزینه عمل لنز داخل چشمی چقدره لطفا راهنماییم کنید ، مرسی
ناهيد
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۹
0
5
من اطلاعاتي در مورد پي ار كي كردن چشم ميخواهم دوران درمان و نقاهت و مراقبت هاي بعد از عمل
پرستو
|
UNITED STATES
|
۱۹:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۷
1
3
توروخدابگین لیزیک چطوره؟دیگه خسته شدم ازاین عینک.
اگه عینک خوبه پس چرا روز به روز چشام ضعیف ترمیشه هان؟؟؟؟؟
ابوالفضل
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۸
1
5
با سلام

دوستان من الان 2 سال که عمل prkانجام دادم لحظه عمل به چراغ قرمز خیره شدم تا مثلا تکونی نخورم و عملم خوب بشه بدون اینکه قبلش دکتر بهم بگه این کار رو نکن الان 2 سال که دارم رنج میبم حدود 1 نمره چشمام ضعیف و همیشه باید خیره نگاه کنم زود چشمام خسته میشه و اشکم میاد
شبها که دیگه نگو

واقعا این عمل نمی ارزه من حاظرم چند ملیون بدم تا چشمام مثل قبل بشه تا بتونم با عینک همه چی رو خوب ببینم
مهسا
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۰:۴۲ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۸
4
10
سلام من 18 سالمه و درجه چشمم 5 است میتونم در این سن لیزیک کنم
حکان
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۳۳ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۰
3
15
عوارض این عمل چیه؟تو تهران چند تا بیمارستان خوب معرفی کنین
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: