کد خبر:۱۰۶۷
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۸۷ - ۰۶:۱۹
تعداد بازدید: 5807
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
زنان بعد از طلاق خوشحال‌تر از مردان هستند
زنان در مقابله با تمامي مراحل مختلف قطع رابطه از مردان قوي‌تر هستند و طي چند سال اول پس از طلاق، روابط بيشتري با دوستانشان برقرار ...
روانشناسان و محققان معتقدند زنان در مقايسه با مردان در مواجهه با بحران ناگهاني مثل طلاق، با شرايط بهتر کنار مي آيند.

بنابر اين گزارش، نتايج يک تحقيق در يورکشاير انگلستان حاکي از اين است که 61 درصد از زنان طي 2 سال اول بعد از طلاق، بسيار خوشحال‌تر از موقعي هستند كه هنوز در حال زندگي مشترك بودند در حالي كه اين رضايتمندي تنها در 51 درصد از مردان وجود داشته است.

براساس اين تحقيقات زنان در مقابله با تمامي مراحل مختلف قطع رابطه از مردان قوي‌تر هستند و طي چند سال اول پس از طلاق، اين روابط بيشتري با دوستانشان برقرار و وقت بيشتري را صرف خانواده‌‌شان مي کنند و به‌دنبال مشاوره‌ها و درمان ناراحتي‌هايشان هستند در حالي كه مردان غالبا به‌دنبال لذت‌هاي موقتي اند.

به اعتقاد کارشناسان در سير تكاملي، ويژگي هاي خاص زنان مثل داشتن مهارتهاي ارتباطي و اجتماعي که مردان فاقد آنها هستند به آنها اجازه مي‌دهد تا در مواقع بحراني و ضروري از طريق احساساتشان صحبت كرده و با دوستان و خانواده‌شان راحت‌تر ارتباط برقرار كنند و مشکلاتشان را حل کنند.

اين واکنش در حالي در ميان زنان رخ مي دهد که در مقابل مردان كمتر قادر به برقراري رابطه اجتماعي مناسب حتي با دوستانشان هستند و در هنگام ناراحتي‌هاي احساسي، به‌جاي مواجهه با مورد ناراحت‌كننده، بيشتر سعي مي‌كنند آن را از هر طريق ممكن و لو اينكه در درون خود بريزند، به حداقل برسانند و اين مسئله باعث مي شود در مواجهه با بحران ها منفعلانه تر از زنان عمل کنند.

دكتر "فرانک تاليس" روان‌شناس باليني معتقد است تفاوت‌هاي مشخصي كه در مغز دو جنس وجود دارد نيز با چنين نتايجي رابطه داشته و بر آن تاثير مستقيم مي گذارد.

به اعتقاد وي يك دليل علمي براي چنين مواجهه متفاوتي در ميان مردان و زنان در مقابل مشکلات اين است كه مغز مردان طوري تنظيم شده كه به‌صورت سيستماتيك و تحليلي عمل كند، در حالي كه مغز زنان بيشتر در مورد احساسات تنظيم شده است.

بر اين اساس عمدتا پس از به هم خوردن يك رابطه زناشويي، مردان براساس تحليلشان و براي حفظ اعتماد به نفسشان به‌دنبال رابطه جديد هستند به‌جاي آنكه فكر كنند چرا ازدواجشان با شكست مواجه شده است در حالي که زنان با روابط اجتماعي قوي ترشان سعي در حل مشکلاتشان دارند.منبع:برنا
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: